(04596)54-203,  (04596)22-022

Безкоштовно з міського

Вознюк Олександр Павлович

Умілий керівник, обіймав посаду директора Київського філіалу МДСПІ, потім ДПІ “Укрелектронпроект”. Почесний громадянин міста з 2001 року.

       Народився Олександр Павлович Вознюк  22 вересня 1941 року у місті Хмільнику Вінницької області. Закінчив школу, потім працював у колгоспі токарем на авторемонтному заводі. У 1960 році вступив на механіко-машинобудівний факультет КПІ. Брав активну участь у освоєнні цілинних земель. На з’їзді цілинників у 1963 році був нагороджений медаллю  “За освоєння цілинних земель”.

       Після закінчення інституту в 1966 році працював у ДПІ “Гіпрохіммаш”. У 1971 році – призначений начальником відділу зварювального виробництва та захисних покриттів.

       Із 1983 року обіймав посаду директора Київського філіалу МДСПІ, потім ДПІ “Укрелектронпроект”. На цій посаді Олександр Вознюк проявив себе як талановитий господар, умілий керівник, досвідчений організатор. За дуже короткий термін (3-4 роки) за його сприянням були побудовані та введені в експлуатацію: 10-поверховий виробничий корпус площею більше 10 000 кв. м., який і нині є візитною карткою міста, корпус актового залу на 500 осіб, їдальня, спортивний комплекс із триповерховим побутовим корпусом. На той час в інституті працювало 520 осіб. Гостро постало питання будівництва житла для спеціалістів та співробітників. І саме Олександр Павлович зробив все можливе і неможливе для зведення 108-ми та 144-квартирних будинків, де майже всі спеціалісти отримали житло.

       Паралельно з будівництвом цих об’єктів виконувались державні замовлення із будівництва, реконструкції та технічного переоснащення заводів і об’єктів електронної промисловості в Києві, Запоріжжі, Херсоні, Львові, інших містах України.

       Олександр Павлович з перших днів аварії на ЧАЕС забезпечував своєчасне проектування та будівництво об’єктів теплоенергетики Чорнобиля та робітничого містечка ліквідаторів.

       Не залишався він осторонь громадського життя міста та району. Завдяки зусиллям керівників міста та Олександра Павловича було здійснено фінансування будівництва третьої школи, ДЮСШ, санної траси, міської тепломережі та багатьох інших об’єктів.

       Громада міста високо оцінила його заслуги і в 2001 році рішенням виконавчого комітету Вишгородської міської ради Олександру Павловичу Вознюку присвоєно звання “Почесного громадянина міста Вишгорода” за особистий внесок у розбудову міста.

       Світла пам’ять про цю енергійну, талановиту, професійну людину назавжди залишиться в серцях вдячних вишгородців.

Календар подій міста Вишгорода