(04596)54-203,  (04596)22-022

Безкоштовно з міського

Кисіль Григорій Силович

Колишній керівник відділу робочого постачання Київської ГЕС, Почесний громадянин міста з 1996 року.

     Григорій Силович Кисіль народився 10 квітня 1931 року у родині колгоспників, був старшим із чотирьох дітей. До війни Григорій встиг закінчити три класи Лебедівської початкової школи. Батько, Сила Левкович, пішов на фронт і загинув 1942-го, мати залишилася з двома малими дітьми на руках. Окупація перервала навчання Григорія, проте в 1943-му він продовжити навчатися та закінчив Сваромську семирічку.

       З любові до читання Григорій Силович паралельно із навчанням працював завідуючим бібліотекою, організованою комсомольцями практично на попелищі при збудованій сільраді.

        В армії закінчив вечірню десятирічку. Три роки служив на Далекій Півночі, у Магаданській області, неподалік полюсу холоду – Оймякону.

        В 1957 році повернувся до рідного села Лебедівки, де його обрали головою сільради.

        В 1959 році очолив Сваромське сільське споживче товариство, яке постачало селянам крам, продукти, сільгоспреманент, тощо. За кілька років і Сваром’я, і Старосілля поглинули хвилі Київського водосховища і Григорій подався на комсомольську будову.

      5 березня 1961 року пішки прийшов з Лебедівки до Вишгорода, бажаючи працювати на будівництві Київської ГЕС. Працював Григорій Силович помічником керівника відділу робітничого постачання (ВРП) «КременчукГЕСбуду». Виконував обов’язки експедитора, товарознавця, постачальника, заступника. Із 1962-го року ВРП «КременчукГЕСбуду» стає ВРП «КиївГЕСбуду», і з цього часу Григорій Кисіль працює близько десяти років заступником начальника цього відділу.

        Без відриву від виробництва він у 1968 році закінчив вечірнє відділення Київського торгівельно-економічного інституту.

        В 1970 році був направлений на Чорнобильську станцію начальником відділу робітничого постачання. І за шість років на цій посаді Прип’ятський ВРП жодного разу не поступався призовим місцем серед подібних відділів міністерства енергетики СРСР.  Завдяки його досвіду та організаторським здібностям, Григорія Кисіля перевели на роботу в столицю. Через п’ять років прибув до Вишгорода на реорганізацію відділу робітничого постачання Київської ГЕС.

       За час його роботи на цій посаді колектив було поповнено молодими спеціалістами, побудовано приміщення контори, прокладено дороги до бази, побудовано овочесховища – на 650 т із сортувальною лінією, продовольчий і тарний склади, холодильник на 200 тонн. Зводились і соціальні об’єкти:  Будинок торгівлі, гастроном і їдальня на вул. Київській, дитяче кафе-морозиво «Кирпулька», магазини, яким завдяки Григорію Силовичу було створено романтичні назви: «Хлібосол», «Нива», «Ярок», «Вишневий», «Нагорний».

     З 1991 року Григорій Силович на пенсії. Загальний трудовий стаж цієї шанованої людини складає 44 роки.   Він має чимало нагород та подяк від керівництва. Нагороджений Грамотою Президії Верховної Ради України та Подякою Ради Міністрів СРСР за роботу на ЧАЕС на посаді представника Міненерго з питань торгівлі та харчування (із 29 квітня по 15 жовтня 1986 року).

       А за все, що він зробив для Вишгорода, його ім’я одним із перших було внесено до списку Почесних громадян міста Вишгорода.

       Григорія Силовича у Вишгороді добре знають і пам’ятають його неоціненний вклад у розвиток міста.

Календар подій міста Вишгорода