(04596)54-203,  (04596)22-022

Безкоштовно з міського

Гришко Володимир Данилович

Народний артист України, оперний співак, провідний соліст Національної опери України, Маріїнського оперного театру в Петербурзі, соліст “Метрополітен-Опера” в Нью-Йорку, доцент кафедри вокального співу Національної музичної академії ім. П.Г. Чайковського. Почесний громадянин міста з 2007 року.

    Всесвітньовідомий тенор Володимир Гришко – бажаний гість у нашому місті. Шанувальники його співу мають змогу насолодитися неповторним голосом маестро під час святкування Дня міста, або Дня незалежності, на які співак залюбки приїжджає до Вишгорода, адже з 2007 року він є Почесним громадянином міста Вишгорода.

       Володимир Данилович Гришко народився у Києві 28 липня 1960 року. Співом захоплюється  з дитинства.

       Закінчив Київську консерваторію у 1989 році та асистентуру-стажування при ній у 1991 році.

    В армії служив у столиці солістом ансамблю пісні і танцю Київського військового округу. По закінченню служби душа Володимира Гришка заспівала особливо натхненно. Розпочалася суцільна смуга перемог. На республіканському конкурсі вокалістів імені Миколи Лисенка у 1988 році співак отримав першу премію. Наступний рік було ознаменовано третьою премією на Міжнародному конкурсі оперних співаків в Марселі, другою премією (перша нікому не присуджувалась) на Всесоюзному конкурсі вокалістів імені Глінки в Ризі, отримав Гран-прі, спеціальний приз Пласідо Домінго та звання “Кращий тенор ” на Міжнародному конкурсі вокалістів імені Франсіско Віньяса в Барселоні.

      Багатим на нагороди виявився і дев’яностий рік: Гран-прі на Міжнародному конкурсі вокалістів  в Тулузі, дебют на міжнародній сцені у “Травіаті”, а на рідній землі – почесне звання “Заслужений артист України” (1991). З 1996 року Гришко – народний артист України, у 2001 році йому присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка. А ще він – володар іспанської премії “Тенор - мілор”(ця нагорода присуджується лише італійцям, але для Гришка зробили виняток).

     За утвердження міжнародного авторитету держави й плідну артистичну діяльність нагороджений:

-  міжнародною премією “ Олімп ” та орденською відзнакою “ Суспільне визнання ”;

-  командорським Хрестом Ордена Святого Станіслава ІІІ ст.;

-  орденами святого князя Володимира ІІ та ІІІ ст.;

-  орденом Ярослава Мудрого V ст.

     Одну із своїх численних нагород Володимир Гришко отримав із рук Папи Римського Івана Павла ІІ.

     Гастролював у США, Канаді, Іспанії, Чехії, Бельгії, Франції, Японії, Австралії, Голландії, Угорщині, здобув світове визнання. У репертуарі Володимира Гришка, окрім незліченних оперних партій, твори кантатно-ораторіального жанру, українські, російські, італійські пісні, а також сучасна музика.

     Почесного громадянина міста Вишгорода Володимира Гришка по праву називають Золотим тенором України.

Календар подій міста Вишгорода