(04596)54-203,  (04596)22-022

Безкоштовно з міського

Глєбович Ярослав В’ячеславович

Заслужений працівник культури, відмінник освіти України, отаман музично-стройової служби, генерал-лейтенант козацтва, директор і диригент Вишгородського муніципального оркестру-студії “Водограй”. Почесний громадянин міста з 1999 року.

        Мешканець міста Вишгорода Ярослав В’ячеславович Глєбович –  почесний громадянин міст: Вишгорода (Україна) та Ваха (Німеччина). Заслужений працівник культури, відмінник освіти України, отаман музично-стройової служби, генерал-лейтенант козацтва України, кавалер численних орденів і медалей СРСР, кавалер орденів святого Миколая, святих Кирила й Мефодія, Данила Галицького, Павла Чубинського. Нагороджений також орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ (2009) та ІІ (2010) ступенів за заслуги у відродженні духовності в Україні та утвердження помісної Православної Української церкви.

        А ще Ярослав В’ячеславович Глєбович – талановитий диригент та музикант, керівник Вишгородського муніципального дитячо-юнацького оркестру-студії «Водограй».

       Ярослав В’ячеславович Глєбович народився у Києві 5 вересня 1939 року. Після загибелі батька на Великій Вітчизняній війні (при обороні Києва в 1941 році) та смерті матері від тяжкої хвороби, у 10-річному віці потрапив до київського дитбудинку.

        В 14 років закінчив Школу музикантських вихованців. Служив вихованцем-юнгою у частинах Радянської армії та на флоті, вступив до військово-морського училища, де паралельно, вечорами, з дозволу особисто міністра оборони маршала Малиновського, займався музикою.

        Прослужив підводником на Північному флоті 20 років. Ще в роки служби був закоханий у духову музику, мріяв про власний оркестр. Після служби повернувся на Україну, оселився в селі Демидові Вишгородського району Київської області, де створив при школі дитячий духовий оркестр, з яким працював з 1989 по 1996 рік. За сім років, оркестр здобув популярність не тільки в Україні але і в Європі.

         В 1994 році Ярослав Глєбович став почесним громадянином міста Ваха (Німеччина) та був нагороджений пам’ятною срібною медаллю. Таких медалей були удостоєні американські президенти Д. Буш і Б. Клінтон.

         А незабаром Вишгородська міськрада запропонувала керівникові Демидівського дитячого духового оркестру - приміщення для студії та можливість працювати і творити. Відтоді, головною вулицею Вишгорода на всі свята з маршем, виблискуючи мідними трубами, крокує дитячо-юнацький оркестр-студія «Водограй» європейського рівня.

         Оркестр-студія «Водограй» подорожує вже не один рік по закордонних містах зі своїм талановитим керівником. Побували в  Польщі, Франції, Чехії, Болгарії, кілька разів у Німеччині. В студії займається 120-150 дітей.

        Місто пишається своїм оркестром та його незмінним керівником Ярославом Глєбовичем.  В 1999 році рішенням виконавчого комітету Вишгородської міської ради, йому було присвоєно високе звання -  Почесного громадянина міста Вишгорода.

        Ярослав В’ячеславович – це людина, яка цінує порядність та цілеспрямованість, вважає, що не талановитих дітей не існує, захоплюється настільним тенісом, колекціонує значки (у нього їх 40 тис. ), збирає сувеніри зі всіх куточків світу, цікаві речі, пише музику,  любить читати та має життєве кредо: « якщо взявся за діло – роби його добре».

Календар подій міста Вишгорода