(04596)54-203,  (04596)22-022

Безкоштовно з міського

Дегтяр Тетяна Іванівна

Громадський діяч, краєзнавець. Почесний громадянин міста з 1997 року.

     Тетяна Іванівна Дегтяр народилася 5 вересня 1927 року в селі Лугівці Радомишльського району Житомирської області. Після закінчення Радомишльської середньої школи № 1 навчалася в Боярському сільськогосподарському технікумі, Українській сільськогосподарській академії.

       З 1956 року її життя нерозривно пов'язане з Вишгородом, вона прибула сюди за направленням на посаду агронома у місцевий колгосп "Зоря комунізму".

     З 1961 року, з початком будівництва Київської ГЕС, Тетяна Дегтяр активно працювала понад 30 років на різних посадах у колективі гідробудівників. Після цього 12 років була заступником голови: сільської, селищної, Вишгородської міської рад.

       Після закінчення Московської вищої партійної школи очолила профспілку працівників атомних станцій України. Тетяна Дегтяр переймалася щоденними проблемами вишгородців до виходу на пенсію, далі теж працювала у Київському будівельно-монтажному управлінні.

     Жодного дня вона не була без громадської роботи. Її пам’ятають наполегливою, активною, невтомною, енергійною, беручкою до громадських справ. Усе своє життя вона присвятила сумлінному служінню людям, відстоювала їхні інтереси і права у різних інстанціях, боролася за справедливість.

      Багато років поспіль Тетяна Іванівна очолювала історичне товариство «Пошук» при Вишгородському краєзнавчому музеї, Спілку відродження історії та культури України при Вишгородській спеціалізованій школі "Сузір'я". Тетяна Іванівна не стояла осторонь ні справ своєї вулиці, ані справ ветеранських. У вуличному комітеті – більше 30 років, більше 10 років була головою ветеранської організації КБМУ тривалий час виконувала обов’язки секретаря Вишгородської міської ради ветеранів війни, праці та військової служби.

       Про своє життя і зустрічі з цікавими людьми Тетяна Іванівна Дегтяр розповіла у своїй книжці "Вишгородські видзвони".  Це своєрідна біографічна сповідь про себе, про таких же завзятих, невтомних, працелюбних мешканців міста.

       Історії стародавнього міста присвятила книжку "Вишгород. Минуле і сучасне", написану у співавторстві з науковцем Русланом Орловим.  Її справедливо називали берегинею історії міста. Тетяна Дегтяр була справжнім патріотом вишгородського краю, постійно дбала про дослідження і вивчення його історичних пам'яток.

      За плідну просвітницьку, патріотичну роботу, чималий внесок в увіковічення нашого міста у 1997 році Тетяна Іванівна Дегтяр була удо­стоєна високого звання "Почесний громадянин Вишгорода".

       До останнього подиху Тетя­на Іванівна тісно співпрацювала з місцевими ЗМІ, була позаштатним кореспондентом міської газети "Вишгород", на шпальтах якої розповідала про жителів Вишгорода, діяльність громадських організацій, писала про те, що її цікавило та тривожило.

         Вона не любила говорити про недуги, її мужність, стійкість та непідробний інтерес до всього, що відбувається навколо, викликав захоплення та повагу оточуючих.

         Світла пам'ять про цю незвичайну жінку назавжди збережеться в серцях вишгородців.

Календар подій міста Вишгорода