(04596)54-203,  (04596)22-022

Безкоштовно з міського

Бурдак Іван Григорович

Доктор економічних наук, академік Української академії наук, академік Кембриджського університету, член Міжрегіональної спілки письменників України. Почесний громадянин міста з 2010 року.

     Бурдак Іван Григорович  -  наш земляк, автор численних наукових та філософських праць, публіцистичних, документально-художніх творів, віршів для дітей, ліричних поезій, поем.

     Народився  12 серпня 1938 року в селі  Лемешівка Яготинського району Київської області в селянській сім’ї. Після закінчення Лісняківської середньої школи навчався в Українській сільськогосподарській академії.

     Працював на різних посадах у лісогосподарській галузі.  1980 – 1991 рр. – генеральний директор об`єднання «Укрорглістехмонтаж», 1991 – 1993 рр. – генеральний директор асоціації промисловості, будівництва, транспорту і зв`язку «Україна», перший віце-президент, генеральний директор Українського Союзу промисловців і підприємців. З 1993 р. – президент Транснаціональної корпорації «Інтеренергоресурс».

      Свою активну професійну і політичну діяльність Іван Григорович поєднує з науковою роботою і літературною творчістю.

      Іван Бурдак – член Міжрегіональної спілки письменників України, член Міжнародного співтовариства письменницьких спілок. Він є автором понад 60 наукових праць, 25-ти книжок художньої літератури. Деякі особливо яскраві,  проникливі вірші стали піснями.

       За фахом лісопромисловець, доктор економічних наук, академік, голова відділення економіки та управління Української академії наук, професор, лауреат премії  УАН, відзначений Міжнародною нагородою – золотою медаллю Платона за видатні досягнення в прогресі суспільства, Українською Православною Церквою – орденами Іллі Муромця, Агапіта Печерського. Нагороджений Почесною Грамотою Київського міського голови за вагомий, особистий внесок у розвиток національної науки, літературну творчість. Українською академією наук удостоєний відзнаки «За творчі здобутки». Кавалер орденів «Козацька слава»

       ІІ та ІІІ ступенів, «За заслуги», «За мужність», «За наукові досягнення», «За успіхи у літературній творчості».

       З перших днів створення Вишгородського району у 1973 році і до 1980-го Іван Григорович  Бурдак працював першим заступником голови Вишгородського райвиконкому. На його долю випав період, коли місто будувалося, розвивалася його інфраструктура. Завдяки неспокійній вдачі, наполегливості, мудрому керівництву, за короткий проміжок часу тут виросли сучасні будівлі, які перетворили Вишгород у квітуче місто. Він не раз обирався депутатом до районної ради, не шкодував ні зусиль, ні здібностей, щоб Вишгородщина міцніла й розвивалася.

        Іван Бурдак – справжній патріот міста, адже більшу частину свого життя він пов’язав з Вишгородом, де проживає й нині. В День міста – 2010 саме йому було присвоєно звання “Почесний громадянин міста Вишгорода” та вручена пам’ятна медаль.

Календар подій міста Вишгорода