(04596)54-203,  (04596)22-022

Безкоштовно з міського

Анохін Віктор Іванович

Полковник у відставці, бойовий льотчик,учасник Великої Вітчизняної війни. Почесний громадянин міста з 2006 року.

       Рішенням Вишгородської міської ради звання «Почесного громадянина міста» у 2006 році було надано Віктору Анохіну – полковнику, льотчику, учаснику Великої Вітчизняної війни, який пройшов бойовий шлях від Ростова-на-Дону до Берліну, воював у Війську Польському, має нагороди : “Хрест хоробрих”, “Золотий хрест заслуги ”, “ Срібний хрест заслуги ” Польської народної Республіки, та інші бойові нагороди, нагороджений орденом Червоного Прапора, двома Червоними Зірками, орденом Богдана Хмельницького.

       Народився Віктор Іванович 24 грудня 1916 року на Поволжі. Вступив до Балашівського аероклубу, працював мотористом в авіа майстерні. А перед війною став курсантом військової авіаційної школи у Таганрозі, після закінчення якої тут же працював інструктором з навчання курсантів-льотчиків. На початку Великої Вітчизняної війни освоїв деякі види нових літаків вітчизняного виробництва і досконало вивчив штурманську справу. На бойовому літаку він піднявся в небо і до 1942 року літав на бомбардувальниках пілотом, помічником командира, штурманом ескадрильї. Після перенавчання пересів на Як-9П. Загалом на його рахунку – 250 бойових вильотів. Після переможного закінчення війни Віктор Анохін був направлений для проходження служби в Польську народну армію, де одним з перших освоїв нову реактивну авіаційну техніку, був командиром авіаційної ескадрильї 10-го винищувального авіаполку, а потім командиром винищувального авіаційного полку ( м. Гданськ ).

       В 1955 році Віктор Іванович закінчив річні вищі авіаційні курси, після яких   продовжив службу в Приволзькому військовому окрузі, готував молодих пілотів. І тільки в 1960 році звільнився зі Збройних Сил СРСР і разом з сім’єю приїхав до Вишгорода. Брав активну участь в громадській роботі по військово-патріотичному вихованню мешканців міста, особливо молоді, чим заслужив загальну пошану і велику прихильність. Він завжди був сповнений енергії і не цурався громадської діяльності у ветеранській організації міста. Його життєвий досвід, моральні устої – це підґрунтя нашого сучасного життя.

Календар подій міста Вишгорода